תריסי גלילה
תריס גלילה, תריס שנגלל לתוך תיבה או חלל מובנה הממוקם מעל למפתח הוא מוצר סטנדרטי שניתן למצוא אותו כמעט בכל בית בישראל. 
תריסי אלופא מתמחה בייצור והתקנת תריסי גלילה בהתאמה מלאה לדרישות ולמאפייני הלקוח. החברה מייצרת תריסי גלילה מחומרי גלם איכותיים הנבחרים בקפידה ובטכנולוגיות ייצור חדשניות ומתקדמות. 

תריס גלילה מורכב משלבי גלילה – מארגז תריס בו מוסתרים השלבים במצב פתיחה, וממנוע חשמל (אופציונלי).

שלבי גלילה
קיימים סוגים רבים של שלבי גלילה. סוג השלב מותאם על פי דרישות המפתח, מידותיו, סגנון עיצובי וטעמו של הלקוח.

החומר ממנו מוצר התריס – כפי שמוצג בעמוד תריסים - יכול להיות משלב פלסטיק, משלב אלומיניום מוקצף, או משלב אלומיניום משוך. לאלומיניום משוך יתרונות בולטים ובימיהם: חוזק מפני רוחות ואפשרות להזמנת התריס בגוון החלון.
לשלב אלומיניום משוך, בגלל משקלו, מומלצת ההפעלה חשמלית.

ניתן להזמין את שלבי גלילה בגדלים שונים, שהגודל מתבטא בגובה השלב:
•    שלב 45 מ"מ
•    שלב 61 מ"מ
•    שלב 55 מ"מ
•    שלב 80 מ"מ מחוזק – לפתחים גדולים מעל 6 מ'.
ההבדלים בין השלבים השונים הוא יופי, אסתטיקה, חוזק ונפח הגלגול התריס בתוך הארגז. רצוי להתאים את גובה השלב ע"פ גודל פתח החלון. לדוגמה, בפתח אור שגודלו עד 2.20 מטר רוחב מומלץ על גובה 45 מ"מ הנותן נפח גלגול קטן בתוך ארגז התריס ועדינות המראה התריס. בפתח אור גדול יותר מומלץ לשים שלב 61 מ"מ או 55 מ"מ, תלוי בגודל הפתח הקיים.
תריס הגלילה ניתן להרכיב עם שלב רגיל – או עם "שלבי אור". תריס עם שלבי האור משאיר מרווח גדול בין השלבים שהתריס נמצא במצב ביניים (בין פתיחה וסגירה) - של כמעט 20 מ"מ בין שלב לשלב, תלוי בחברות התריסים השונות. המרחק הגדול בין השלבים מאפשר כניסת אור ואוויר גם כאשר התריס מורד. שלב אור ניתן לקבל עם שלב 45 מ"מ ו61 מ"מ.
בחלונות בגודל סטנדרטי (1.50מ' גובה – 1.50מ' רוחב), הממוקמות בחדרי שינה, ילדים, עבודה , וכ"ד, מנגנון הפתיחה יהיה באמצעות רצועה ידנית – עם מנואלה. בחלונות גדולים מזו מומלץ מנוע חשמלי למנגנון פתיחה/סגירה של התריס הגלילה. כמו כן, גם בחלונות בגודל סטנדרטי ליתר הנוחות ניתן להרכיב מערכת הפעלה חשמלית. כוח המנוע הנדרש לתריס הגלילה יהיה תלוי בגודל התריס, משקל התריס וחומר הגלם של התריס. מנוע חשמלי מאפשרת פתיחה/סגירה של תריס הגלילה בצורה רציפה ואיטית, אזי התריס יורד ועולה בקצב אחיד במסילות ואינו נטרק. אופן ההפעלה הוא נוח וללא כל מאמץ ע"י לחיצה על מפסק חשמלי.
ארגז התריס מאחסן את מנגנון התפעול הדרוש להרמת והורדת התריס, ואת שלבי התריס במצב פתוח ובמצב של פתיחה חלקית. אם התריס מותקן עם מנוע חשמל, המנוע ימוקם בתוך ארגז התריס. אופציונלית, בייצור הארגז אפשר להוסיף אטם-גומי לצורך איטום ובידוד.
קיימים כמה סוגים של ארגזי תריס - ארגז תריס חיצוני, ארגז תריס פנימי וארגז תריס נסתר, הנתונות לבחירה בהתאם לשיקולים כמו גודל התריס, פונקציות עיצוביות, סוג השלב הנבחר וגובה המפתח. גודל הארגז נקבע לפי סוג השלב הנבחר וגובה פתח האור. למראה האסתטי והנקי ביותר מומלץ להתקין ארגז תריס נסתר. ארזי תריסים עשויים מאלומיניום איכותי , המסופק מהחברות המובילות בישראל, ומותאמים להשתלב עם מערכת החלונות/דלתות – בעיצוב ובצבע.
תריסי אלופא מתקינה תריסים חשמליים ממיטב היצרנים, העשויים מחומרים חזקים ויציבים, ומבטיחה שימוש בחלקים מקוריים ובמנועים הטובים ביותר. ניתן גם להזמין את מנוע החשמל עם מערכת פיקוד להפעלה מרחוק באמצעות שלט, עם טכנולוגיה חכמה ומנגנון משולב הכולל את שתי האפשרויות, ידנית וחשמלית.
תריסי גלילה, לעומת תריסים אחרים, מעניקים נוחות רבה למשתמשים ואף בחיסכון במקום:

    שומרים על חלונות הבית מפני פגעי מזג האוויר
    נותנים פתרון מושלם להצללה ועד להחשכה מוחלטת של החדר
    וכאשר הוא פתוח התריס מאפשר מעבר אור ואוויר מלאים
    נותנים בידוד תרמי המעניק חיסכון באנרגיה
    מעניקים בידוד אקוסטי בכך שהתריס מונע החדרת רעשים מבחוץ לפנים הבית
    הם ננעלים ולכן משמשים גם כתחליף לסורגים.
    אחזקתם פשוטה מאוד לעומת המראה המרהיב שלהם
שלבים - אור​ או רגיל
ארגז תריס
מנוע חשמלי
 
 תריסי אלופא בע"מ      -     052-871-1076   -     alwafa@alwafa.co.il
04-6095970